Udział uczniów w konkursach i olimpiadach 2018/2019

100 Lat Niepodległej

Uczniowie klasy 2a II LO reprezentowani przez Julię Bojanowską oraz Ewelinę Początek pod opieką pani Danuty Giereś zajęli II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Sto lat Niepodległej Polski” zorganizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom w Warszawie. Celem konkursu było wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, propagowanie treści patriotycznych i historycznych poprzez edukację plastyczną młodzieży oraz rozwijanie kreatywności, wyobraźni plastycznej w odniesieniu do wydarzeń historycznych.

Nagrodą dla całej klasy jest 40% dofinansowanie do 7 dniowego pobytu z wyżywieniem, atrakcjami i programem wycieczek w Ośrodku Ostoya Roztocze w Kawęczynku na Roztoczu.

Prudnicki Quiz Historyczny „Niepodległa 2018”

W dniu 18 .10.2018r. w Bibliotece Publicznej w Prudniku odbył się Prudnicki Quiz Historyczny „Niepodległa 2018” , w którym udział wzięli pod opieką pani Danuty Giereś, zdobywając zaszczytne II miejsce i ciekawe nagrody : Kacper Przyszlak z kl.2a IILO i Natalia Drozd z kl.3TE , natomiast Jakub Karmelita z kl.2a II LO, tak jak inni uczestnicy Quizu otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy !!!

XVI Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej

W dniu 18.10.2018r. w ZSO nr 1 w Prudniku odbył się etap powiatowy XVI Wojewódzkiego Konkursu Pieśni Patriotycznej. W dwóch kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne, rywalizowali ze sobą soliści oraz zespoły. Organizatorzy pozostawili uczestnikom szeroki repertuar, począwszy od pieśni żołnierskich, legionowych, powstańczych skończywszy na religijnych czy tych opiewających piękno Ojczyzny lub wyrażających uczucia patriotyczne. W konkursie udział wzięła Oliwia Łukaszewicz z kl.3a IILO pod opieką pani Danuty Giereś. Oliwia za wykonanie utworu pt.: „Miasto 44” zajęła II miejsce.
Solistce serdecznie gratulujemy !

„Patriotyczny wypiek”

„Patriotyczny wypiek” to pierwsza edycja Wojewódzkiego Konkursu Cukierniczego, zorganizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu. Wzięło w nim udział 13 dwuosobowych drużyn z całego regionu. TVP3 Opole objęła wydarzenie patronatem medialnym. Mamy podium, bo 3 miejsce zajęły Pola Blak i Benia Mielnik z klasy 3-TG😀Gratulacje dla dziewczyn i opiekunki zespołu – Pani J. Grzegockiej.

Szkolne eliminacje OWiUR

27 listopada zakończono zmagania na etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych . Udział w niej wzięło prawie 50 uczniów. Oto wyniki z poszczególnych bloków tematycznych:

Produkcja roślinna

 1. Marcin Fiebich kl. III TR
 2. Mateusz Galler kl. III TR
 3. Adrian Rudolf kl. IV TR

Mechanizacja rolnictwa

 1. Dominik Handzik kl. I TM
 2. Mateusz Tomala kl. III TR
 3. Daniel Roelle kl. I TM

Produkcja zwierzęca

 1. Marcin Fiebich kl. III TR
 2. Kewin Moszek kl. II TR
 3. Mateusz Galler kl. III TR

Weterynaria

 1. Oliwia Szczepanik kl. III TW
 2. Kasia Gierot III TW
 3. Kasia Kasprzycka kl.III TW

Technologia żywności

 1. Kasia Malik kl. III TG
 2. Kacper Figura kl. IV TG

Gastronomia

 1. Kamil Pientka kl. II TG
 2. Pola Blak kl. III TG

Uczeń Bezpieczny w Sieci

Ubiegłoroczne klasy pierwsze: IA, ITGW,i I TEH pod kierunkiem p. Grażyny Jaślar uczestniczyły w realizacji VII edycji ogólnopolskiego projektu „Uczeń Bezpieczny w Sieci”. Po zakończeniu projektu i ocenie sprawozdania Zespół Szkół Rolniczych otrzymał certyfikowany tytuł „Uczeń Bezpieczny w Sieci”. Szerzej o tym jak przebiegała praca uczniów nad projektem, na naszej szkolnej stronie internetowej w zakładce „Realizowane projekty”

Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS

3.12.2018, w I LO w Prudniku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS organizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Z naszej szkoły, po wewnętrznych eliminacjach przeprowadzonych przez p. Grażynę Jaślar, wzięło w nim udział troje uczniów: Pola Blak i Kasia Malik z kl. III TG oraz Marcin Fiebich z kl. III TR. Marcin zajął drugie miejsce w tym konkursie. Dziewczyny tuż za podium, ale w przyszłym roku nowa szansa .

I miejsce w konkursie na najlepszą potrawę świąteczną

Uczennica klasy 2 TG, Natalia Iżyk, reprezentująca naszą szkołę w konkursie na najlepszą potrawę świąteczną podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Prudniku zdobyła I miejsce. Potrawa jaką wykonała to ” Kule rybne w świątecznej marynacie” .

Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie

Oto, co przebiegu Olimpiady napisała uczennica klasy III TE, Sandra Chojnacka – nasza reprezentantka.

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie, 5 edycja: Skoki Narciarskie, organizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Dziecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

W czwartek 22 listopada odbył się etap szkolny w którym brało udział ponad 20 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu było propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej ze skokami narciarskimi. Zaszczepieniu w młodych ludziach idei sportu, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zasad fair play. W całej Polsce na etapie szkolnym wzięło udział 1110 uczniów. Do finału konkursu zakwalifikowało się blisko 315 uczniów z ponad 80 szkół, w tym czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły.

Finał odbył się 10 grudnia w auli seminaryjno-akademickiej Wydziału Teologicznego w Opolu.  Wzięli w nim udział zwycięzcy etapu szkolnego: Sandra Chojnacka, Mateusz Galler, Michał Augustin i Gracjan Sitek. Gościem specjalnym tego wydarzenia był Mistrz Olimpijski z Sapporo z 1972 roku – Wojciech Fortuna, który opowiedział zgromadzonym o swojej karierze oraz życiu po jej zakończeniu. Nagrodzonych zastało 63 uczniów, a wśród nich reprezentantka naszej szkoły Sandra Chojnacka z klasy 3TE, której opiekunem był p. Krystian Trentkiewicz.

We wtorek 18 grudnia w Auli Politechniki Opolskiej odbyła się Konferencja wraz z wręczeniem nagród laureatom. Tematem Konferencji była “Motywacja w sporcie, edukacji i w życiu”. Zaproszeni goście m. in. ks. Prof. Dariusz Krok z Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marcin Krawczyński z Gdańska oraz Prof. Aleksandra Rogowska z Uniwersytetu Opolskiego przeprowadzili wykłady na tematy związane z motywacją oraz demotywacją . Po krótkiej przerwie odbył się panel dyskusyjny z udziałem nauczyciela wychowania fizycznego z Zębowic, wiceprezydentem Opola Przemysławem Zychem – prywatnie ojcem Magdy Zych, reprezentantki Polski w short tracku oraz byłym skoczkiem, a obecnie trenerem młodych skoczkiń Jakubem Kotem, bratem Maćka Kota oraz dwoma jego podopiecznymi – młodymi skoczkami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Po panelu odbyła się gala wręczania nagród, a po niej czas na zdjęcia i autografy.

Na fotografii poniżej Sandra Chojnacka z kl. III TE  odbiera nagrodę. Sandro, gratulujemy!

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych

W piątek 22 lutego 2019r., uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w etapie wojewódzkim OMPR, która odbyła się w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.
W zmaganiach z najlepszymi z całej Opolszczyzny wzięli udział:
Marcin Fiebich III TR
Mateusz Galler III TR
Adran Rudolf IV TR
Florian Siano IV TR
Miejsca jakie zajęli to:
Marcin Fiebich 4 miejsce i awans na etap centralny
Mateusz Galler 5 miejsce i awans na etap centralny
Florian Siano 7 miejsce
Adran Rudolf 8 miejsce

Pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie i studenci ze szkoły rolniczej w Namysłowie, zatem w klasyfikacji szkół rolniczych, które wzięły udział w OMPR zaklasyfikowaliśmy się na bardzo, bardzo wysokim II miejscu. Należy tutaj wspomnieć ,że w tej Olimpiadzie biorą udział studenci, młodzież i wszyscy którzy nie ukończyli 40-go roku życia, zatem sukces naszych chłopaków jest wielki.
Kolejny, centralny etap odbędzie się 15 marca 2019 roku na Krajowych Targach Rolniczych w Kielcach. Trzymamy kciuki za naszych chłopaków…..

Konkurs ” Poznaj swoje prawa w pracy”

1 marca odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu ” Poznaj swoje prawa w pracy”, w którym Zespół Szkół Rolniczych reprezentowały uczennice klasy technikum ekonomicznego Magdalena Wyród oraz Angelika Podgórni. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.
Angelika pod względem punktów zajełaby 5 miejsce- uzyskując 29 pkt/35 pkt, a Magdalena 7 miejsce- uzyskując 27 pkt/35 pkt. Był to duży sukces naszych koleżanek, gdyż tegoroczny poziom konkursu było bardzo wysoki.
Opiekunowie: Tadeusz Stach oraz Julia Sinkowska

Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej

Dnia 11.03.2019 r. uczniowie z naszej szkoły: Piotr Suchy , Wiktoria Sacher, Natalia Drozd, Karolina Kicler, Kamila Heinze oraz Simona Kierot, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Gwary Śląskiej. Prezentowali w nim tradycje, które kultywowane są na Śląsku, historie rodzinne, ważne wydarzenia historyczne oraz zabawne scenki. W konkursie Piotrek Suchy oraz Wiktoria Sacher z klasy IIA II LO otrzymali I miejsce w kategorii zespołowej. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy!
Elżbieta Klekociuk, Danuta Giereś

Sukces ZSR na Igrzyskach Ekonomicznych

Dzięki swojej wiedzy uczennice technikum ekonomicznego naszej szkoły Magdalena Wyród, Nikola Przyklenk, Joanna Tomala i Ewelina Sajuns  zakwalifikowały się do finału konkursu Igrzyska Ekonomiczne, organizowanego przez Koło Naukowe Ekonomistów Uniwersytetu Opolskiego. Kolejny etap zmagań naszych finalistek odbędzie się 11 kwietnia 2019 roku w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego o godzinie 10.00. Merytorycznym opiekunem dziewcząt jest dr A. Zielińska

IV Gala Lokalnej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Dnia 1 kwietnia 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyła się uroczysta IV Gala Lokalnej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Konkurs inicjowany jest przez Fundację „Świat na TAK” z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest wyłanianie i promowanie pozytywnych zachowań i działań młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Wspaniali to wolontariusze, którzy budują humanitarny świat i stanowią wzór do naśladowania.
Praca na rzecz innych nie jest obca prudnickiej młodzieży. Tegoroczny powiatowy etap konkursu „Ośmiu Wspaniałych” przeprowadzony został dnia 12 marca br. Jury IV Prudnickiej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, po wnikliwej analizie, wyłoniło SIEDMIU WSPANIAŁYCH, z tego troje wolontariuszy otrzymało miano laureata, natomiast czterech wyróżniono.
Tytuł laureata i „Złotą Ósemkę” otrzymała MARCELINA MARCZAK – uczennica trzeciej klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej przy Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku.
Kolejnymi laureatkami i zdobywczyniami „Srebrnej Ósemki” zostały:
• Monika Sieńczak – uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku,
• Angelika Pietryka – uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku.

Wyróżnienia i „Srebrną Ósemkę” otrzymali:
• Michał Karel – uczeń Zespołu Szkół w Głogówku,
• Amelia Talaga – uczennica Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy,
• Zuzanna Onufrejów – uczennica Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy,
• Maja Buczek – uczennica Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy.

Uhonorowani zostali także opiekunowie, którzy prowadząc szkolne kluby wolontariatu, na co dzień inspirują młodzież do podejmowania szczytnych działań na rzecz potrzebujących:
• Marzanna Zawadzka Ciępka (ZSR w Prudniku);
• Aleksandra Grochowska (ZSO nr 1 w Prudniku);
• Renata Hamada (ZS w Głogówku);
• Dorota Partyczna (Zespół Publicznych Szkół w Lubrzy).
Najlepszym młodym wolontariuszom IV powiatowej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” a także ich opiekunom pogratulowali oraz wręczyli wyróżnienia i nagrody rzeczowe: Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, Wicestarosta Janusz Siano, oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Anna Wojtczak.

MARCELINA MARCZAK – jest gospodarzem „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy ZSR w Prudniku. Pracuje w stałym wolontariacie w świetlicy szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Prudniku. W swojej aktywności wolontarystycznej podejmuje wiele akcji charytatywnych.
Uczestniczy w różnego rodzaju przedsięwzięciach, warsztatach oraz konferencjach na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Brała udział w realizacji projektów „Życie pełne BLASKU” i „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA”. Uczestniczyła w „Andrzejkach Prudnickiej Grupy PaT”, gdzie miała zaszczyt poprowadzić Galę Andrzejek, ale również wcieliła się w rolę instruktora i poprowadziła profesjonalnie warsztaty taneczne. Dwukrotnie kierowała organizacją ,,WIGILII POLSKIEJ” na rynku miasta dla mieszkańców Prudnika. Działa w PaTPOR-cie i jest członkiem kapitanatu. Propaguje wśród koleżanek i kolegów modę na życie wolne od przemocy i uzależnień. Realizuje też działalność wolontarystyczną w sposób niekonwencjonalny – jako maskotka “Orzeł Powiatu” i “Policuś“, reprezentując Starostwo Powiatowe oraz Komendę Powiatową Policji w Prudniku w czasie różnych wydarzeń. Jako uczennica klasy mundurowej, w czasie obchodów świąt państwowych reprezentuje szkołę, uczestnicząc w przemarszach. Uważa, że ma jeszcze wiele do zrobienia, a wolontariat stał się jej dewizą życiową.
Marcelina jednocześnie została Finalistką Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i weźmie udział w II etapie szczebla ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Fundację „Świat na Tak”. W pracach jury weźmie udział Marzanna Zawadzka-Ciępka, Wojewódzka Koordynator Młodzieżowego Wolontariatu „Klubów Ośmiu”, a zarazem opiekun „Powiatowego Klubu Ośmiu” przy ZSR w Prudniku.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Z niecierpliwością i nadzieją oczekujemy również na wyniki XXV Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, które zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej w dniu 8 czerwca br. w Białogardzie, życząc sukcesu reprezentantce Powiatu Prudnickiego.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W konkursie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Dudzik i Jakub Hübner z klasy 1TEM, który zajmując III miejsce zakwalifikował się do 3 etapu turnieju. Następnie, w Białej, 9 kwietnia własnie w 3 etapie turnieju Jakub zajął 2 miejsce przechodząc do etapu wojewódzkiego. Opiekunem był T. Stach.

Wielki sukces uczniów ZSR na OWiUR

12 kwietnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyły się finały okręgowe w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w różnych blokach tematycznych. Miło nam poinformować, że wyniki tegoroczne są dla nas bardzo, bardzo dobre:
1️⃣ miejsce Marcin Fiebch, produkcja zwierzęca-awans OWiUR centralny
3️⃣ miejsce-Pola Blak, gastronomia-awans OWiUR centralny
4️⃣ miejsce-Kamil Pientka, gastronomia-awans OWiUR centralny
5️⃣ miejsce-Mateusz Galler, produkcja roślinna
1️⃣1️⃣ miejsce-Adrian Rudolf, produkcja roślinna
1️⃣2️⃣ miejsce-Mateusz Tomala, mechanizacja rolnictwa
1️⃣4️⃣ miejsce-Kasia Kasprzycka, weterynaria
1️⃣5️⃣ miejsce- Kasia Gierot, weterynaria
1️⃣5️⃣ miejsce Kewin, produkcja zwierzęca
1️⃣6️⃣ miejsce -Dominik Handzik, mechanizacja rolnictwa
Gratulujemy WSZYSTKIM!!! 

Olimpiada Solidarności

Natalia Drozd, uczennica klasy III TE, przeszła etap szkolny Olimpiady Solidarności- Dwie dekady historii, który odbywał się w całej Polsce. 14.03.2019 r. wzięła udział w etapie wojewódzkim konkursu. Celem Olimpiady było budowanie tożsamości narodowej, poszerzenie wiedzy o historii najnowszej oraz przebiegu przemian demokratycznych w Polsce. Gratulujemy udziału w konkursie na tak wysokim szczeblu i bogatej wiedzy z zakresu przemian ustrojowych w Polsce. Opiekunem merytorycznym Natalii była P. Elżbieta Klekociuk

Konkurs Recytatorski Wierszy
Josepha von Eichendorffa

25 maja w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się XVIII Konkurs Recytatorski Wierszy Josepha von Eichendorffa.
Aneta Urbanek, uczennica klasy 1 TE zajęła w nim pierwsze miejsce.

Będę biznesmenem BeBi

30 maja w Lesznie odbył się etap finałowy konkursu „Będę biznesmen BeBi”. 
Z naszej szkoły do etapu finałowego zakwalifikowały się  projekty:
1. projekt firmy ROLL-CAFFÉ przygotowany przez Paulinę Sobstyl i i Nikolę Alter-uczennice klasy 1 technikum ekonomicznego
2. projekt firmy ON TIME-SZKOŁA JĘZYKOWA s. c. przygotowany przez Angelikę Podgórni i Agnieszkę Zagawę- uczennice klasy 3 technikum ekonomicznego

Projekt ROLL-CAFFÉ Pauliny Sobstyl i Nikoli Alter został wyróżniony w konkursie. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe o wartości 1600 zł.

Projekt ON TIME-SZKOŁA JĘZYKOWA s. c. Angeliki Podgórni i Agnieszki Zagawy otrzymał wielkie podziękowania.

Opiekunem obu projektów była p. Julia Sinkowska.

Szkolny konkurs plastyczny „Słowo – Dźwięk – Plama”

4 czerwca, w niezwykle upalnym dniu, spotkaliśmy się na VI edycji konkursu plastyczno – literackiego Słowo – Dźwięk – Plama organizowanym przez bibliotekę szkolną.
Istotą tego konkursu jest wysłuchanie teksu literackiego i stworzenie do niego dzieła plastycznego. W tym roku wykorzystane zostało jedno z opowiadań zawartych w tomie Proza Podróżna Josepha Rotha pt „Okna”.

Centralny OWiUR pasmem sukcesów

Mamy laureata OWiUR – Marcin Fiebich jest 8 w Polsce w produkcji ZWIERZĘCEJ Ale to nie wszystko mamy również dwoje finalistów w gastronomii Polę Blak i Kamila Pientkę! Serdecznie gratulujemy. Jesteście wielcy!

Sukces na Targach Rzemiosła

9.06.2019 odbyło się zamknięcie 22. Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego w Prudniku . Szefowa Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, Małgorzata Halek -Malinowska, z wysokości sceny odczytała zwycięzców w konkursach o tytuł „Najciekawsze stoisko wystawowe” oraz „Najlepsza potrawa regionalna”. Wszyscy zostali uhonorowani okolicznościowymi podarunkami.

W kategorii NAJLEPSZA POTRAWA REGIONALNA wyróżnienie zdobył Jakub Gajek za galantynę z jabłkami 

W kategorii Wyroby napoje alkoholowe i bezalkoholowe: I miejsce zdobyłaNatalia Iżyk za podpiwek z Podhajczyk.

Zdobywcy nagród zasłużyli też na uścisk dłoni Wiceburmistrza, p. J. Szóstki.